Köy Okullarına 7 Şehir 7 Kütüphane Projesi

DuyurularKöy Okullarına 7 Şehir 7 Kütüphane Projesi için yorumlar kapalı

Kitap okuma küçük yaşta kazanılan alışkanlıklardandır. Kitaplar hayatımız boyunca bizlere dost olur ve yol gösterici gibidir. Yeni düşünceler kazanmak, hayal gücümüzün sınırlarını genişletme, fikirlerimizin çeşitlenmesi kitap okumanın sonucudur. Çocuklarımızın gelişmesi ve başarılı olması adına, daha iyi bir gelecek kazandırmak için bu kazanımları elde etmesi gerekir. Genç Neyad olarak bu doğrultuda ‘’7 Şehir 7 Kütüphane’’ projemizi sürdürmekteyiz.

Genç Neyad ekibi olarak 7 şehir 7 kütüphane olarak adlandırdığımız proje ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde köy okullarını kütüphane ile buluşturacağız. Türkiye genelinde kitap toplama kampanyası başlatarak ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik hikâye ve diğer türlerden oluşan kütüphaneler inşa edeceğiz. Hedefimiz köy okullarını kitaplar ve kütüphaneler ile zenginleştirip eğitim ve öğretim hayatında öğrencilere daha iyi bir ortam sunarak geleceğe hazırlamaktır. Çocuklarımızın hem geleceklerine ışık hem de eğitim koşullarını geliştirerek yarınlara katkı sağlayacağız.

Proje kapsamında ciddi bir proje ekibi oluşturarak bağışlardan topladığımız kitapları bir araya getirerek köy okullarının kütüphane raflarında öğrencilerimizin hizmetine sunacağız. İlk durağımız olarak Düzce Şehit Ercan Eker İlkokulundan başlayarak kuracağımız kütüphaneye 700 ün üzerinde kitap yardımında bulunacağız. Daha sonra İstanbul, Erzurum, Afyonkarahisar, Giresun, Nevşehir, Isparta da köy okullarında kütüphaneler kurarak öğrencilerimizin eğitim hayatına destekte bulunacağız. Tek hedefimiz çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırarak eğitim hayatında başarıya ulaştırmaktır.