2016 Ramazan Mülteci İftarı

Etkinlikler2016 Ramazan Mülteci İftarı için yorumlar kapalı

Genç kızlarımızın yüksek öğrenimlerinde daha çok imkana sahip olmalarını hedeflediğimiz etkinliklerimizde sosyal sorumluluklarımızı da unutmuyoruz. Vatanlarında acımasız savaş devam eden ve ülkemize sığınan Suriyeli çocuklarımızı daha iyi hissettirmek ve onları yaşadıkları acılardan bir an bile uzaklaştırmak için Üsküdar Belediyesi’nin desteğiyle Cemile Sultan Korusunda yaptığımız iftar yemeğimize davet ettik.

İftarımıza Üsküdar Belediye başkanımız Sayın Hilmi Türkmen, Kadın ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Ebubekir Şahin ve Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem Kınık da onur konuğumuz olarak teşrif etmişlerdir.

Derneğimizin faaliyetlerini tanıttığımız sunumumuzdan sonra NEYAD Yönetim Kurul Başkanımız A. Nilgün Diptaş açılış konuşmasını gerçekleştirmiştir. Konuşmasında “Sağ elin verdiğini sol el bilmemeli” diyerek iyiliklerin ve yardımların Allah rızası için yapılmasının önemini vurguladı.

Konuşmaların sonunda Neyad Yönetim Kurul Başkanı Nilgün Diptaş, Hilmi Türkmen’e ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız adına Müsteşar Ebubekir Şahin’e çiçek ve plaket takdimi yaptı.

İftar yemeğimizin sonunda davet edilen Suriyeli çocuklarımız yerel şarkılar söyleyerek eğlendiler.