Genç NEYAD

HAKKIMIZDA

Genç NEYAD, bizzat gençlerin kurduğu ve yürüttüğü, gençlerin sorunları, ihtiyaçları ve başarılarıyla ilgilenen, gençlerin ve dezavantajlı grupların eğitimlerini geliştirmeye yönelik ulusal ve uluslararası projeler yürütmek amacı ile 2016 yılında kurulmuştur.GENÇ NEYAD çatısı altında birleşen NEYAD’ın genç, dinamik, inançlı, erdemli ve kararlı  gönüllüleri ülkemizde çalışılmamış ya da eksik çalışılmış konularda ulusal ve uluslararası düzeyde projeler üretmek için biraraya gelmiş, gençlerin ve kadınların hak eşitliği, eğitimlerinin arttırılması yolunda ülkemizin demokrasisine ve değerlerine katkıda bulunacak projeler üretmektedir ve uygulamaktadırlar. “Kadın Araştırmaları Seminer Dizisi”, “Kitaphane”, “İslam, Doğa ve Çevre” projeleri GENÇ NEYAD’ ın önde gelen projeleri arasında yer almaktadır. Üsküdar Beledeyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, ve çeşitli kamu ve özel kurumların proje ilanlarına başvuru yapan ve fon sağlayan GENÇ NEYAD toplumun ihtiyaçlarını anlayabilen ve direkt olarak cevap verebilen, sorunların yanında başarılar ile ilgilenip toplumsal gelişimi destekleyen, ulusal ve uluslararası toplumda önde gelen Sivil Toplum kuruluşları arasında yer almayı hedeflemektedir.


YÖNETİM KURULU

EDA GEZMEK
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI

1993 yılında İstanbul’da doğdu. 2011 yılında Mustafa Saffet Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans diplomasını Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden onur derecesi ile 2016 yılında aldı. 2017 yılı itibariyle İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Afrika Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmaktadır. Diğer yandan çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü projeler yürüttü. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nde Genç Diplomat Akademisi Çalıştay Koordinatörlüğü görevini icra etti. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında bir yıl süreyle gönüllü olarak çalıştı. 2015 yılında SETA’da 2016 yılında TİKA’da staj yaptı. Lisans bitirme tezini “Humanitarian Diplomacy of Middle Powers: Turkey’s Policy in the Case of Somali” üzerine yaptı. İnsani diplomasisi, Türkiye Afrika ekonomik ilişkileri ve enerji üzerinde çalışmalar yürütmektedir. Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık’a bağlı haftalık ekonomi dergisi Para’da muhabir olarak çalışmaktadır.

 

ŞULE YILDIRIM
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Şule, 2009 yılında Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. 2015 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü onur derecesi ile bitirmiştir. Şu anda Marmara Üniversitesi Uluslararası İktisat bilim dalında yüksek lisans programına devam etmektedir. 2013 yılının Mart ayında Atina’da Panteion Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen EuroSimulation  Avrupa Zirvesi simülasyonunda İsveç adına temsil ve sunum gerçekleştirmiştir. Ocak 2015’te SETA’da Toplum ve Kültür masasında staj eğitimi almıştır. Aynı yılın Mayıs ve Haziran aylarında Prof. Dr. Murat Taşdemir ile “Konut Rantının Sosyo-ekonomik Sonuçları” üzerine bir projede görev almıştır. 2015 Ağustos ayında LMU (Ludwig-Maximilians-Universität München) ve CAP (Center for Applied Policy Research) işbirliğiyle düzenlenen Munich-Vienna Ortadoğu Yaz Okulu’na katılmıştır. Uluslararası Finans, uluslararası organizasyonlar ve kalkınma iktisadı temel ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

 

MERVE YİĞİT
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Merve Yiğit, 1993 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğdu. İlk yurtdışı tecrübesini 2009 yılında Kütahya Ali Güral Anadolu Lisesi’nde okurken “Türk-Alman Gençlik Değişimi” projesine katılarak on beş yaşında deneyimledi. Lisans eğitimine İngilizce siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde tam burslu olarak başladı. Hazırlık okulunu erken tamamlaması üzerine üniversite tarafından İngiltere’deki Avalon Language School’a gönderilerek bir ay Londra’da yaşadı. 2015 yılı lisans eğitiminin bir dönemini Erasmus programı kapsamında University of Łódź’ta, Polonya’da tamamladı. Dönüş sonrası Ataşehir Kaymakamlığı’nda bir ay gönüllü staj yaptı. 2011-2016 boyunca Süzer Vakfı bursiyerlerinden olup, 2016 yılında üniversiteden “Bifurcated Political İdeology of AKP in Architecture: Reflection on Public Buildings and Urban Conditions” başlıklı tezi ile mezun oldu. Genç NEYAD bünyesinde gönüllü çalışmalar yapmakta ve bir yılı aşkın süredir Hüsn-ü Hat dersleri almaktadır. Şu an İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Kültürel İncelemeler yüksek lisans öğrencisi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

SEMRA BOZ
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Göç, Kent ve İnsan Hakları konuları üzerine çeşitli Lisans Üstü çalışmalar sürdürmektedir.  Öte yandan çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü projeler yürütmekte, Sevgi evlerinde gönüllü olarak hizmet vermekte ve Suriyeli Göçmenlerin kurduğu Suriye Okulunda gönüllü eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde yer alan Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Koordinatör Asistan olarak görev almaktadır. Ulusal ve uluslararası akademik yayın organlarında çeşitli yazıları yayınlanmıştır. Fransızca, İspanyolca ve yerel diller bilmektedir.

 

KÜBRA YILMAZ
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

(İstanbul, 1994) Üsküdar Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Şu an Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) 4.sınıf öğrencisidir. 2015 Temmuz ayından itibaren 6 ay boyunca Kuveyt Türk Katılım bankasında Bankada Kampüs programı kapsamında staj yaptı. 2016 yazında Strasbourg’da bulunan Cojep INTERNATIONAL’de (islamafobi ile mücadele etmeyi amaçlayan bir dernek) Erasmus stajı yaptı. SETA’nın bahar dönemi staj programına devam eden Kübra, NEYAD’da gönüllü olarak çalışmaktadır. İleri düzeyde Fransızca, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

NAGİHAN AKIN
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Ümraniye Belediyesi Engelliler Merkezi’nde bir ders dönemi staj yapmıştır. Nil Eğitim ve Araştırma Derneği Proje Uygulama Koordinatörlüğü, Genç Kadem ve İBB Gençlik Meclisi üyesidir. İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan Proje Döngü Eğitimi almış olup toplumsal problemlerle ilgili projelerde yer almıştır. İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlemiş olduğu İletişim ve İş Organizasyonu eğitimine katılmıştır. İngilizce dilini iyi seviyede bilmektedir.

 

MELTEM GÜLER
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

(1991, İstanbul) 2009 yılında İstanbul Üsküdar Lisesi’ni bitirdi. Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kısa bir süre stajyer avukat olarak çalıştı.
Halihazırda ikinci üniversite kapsamında Açıköğretim Uluslararası İlişkiler 3.sınıf öğrencisi olup, 2016 yılından itibaren de İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir. Bu süre zarfında çeşitli dil ve eğitim kurslarına katılarak kendini geliştirmeye devam etmektedir. 2017 yılı itibariyle Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Proje Uygulama Koordinatörlüğü’nde gönüllü çalışmalar yapmaktadır. Sömürgecilik tarihi ve insan psikolojisi ilgi alanlarını oluşturmakta ve bu konularda okumalar yapmaktadır. İleri seviyede İngilizce ve temel seviyede Korece bilmektedir.

 

TUĞÇE METE
GENÇ NEYAD YÖNETİM KURULU ÜYESİ

( Rize,  1991 ) Tuğçe Mete. Üsküdar Anadolu Lisesinden 2009 da mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okudu. Üniversitenin göç merkezinin kurmuş olduğu Tarlabaşı Toplum Merkezinde 3 yıldan fazla gönüllü öğretmenlik yaparak sivil toplum çalışmalarında aktif olmaya başladı. Bu merkezde ilkokuldan liseye kadar olan öğrencilerin eksik olduğu yerlerde derslerine yardım etti, annelerine okuma yazma kursu verdi. Şu anda Genç Neyad Proje Koordinatörlüğünde üye ve TGRT Haber’de yayınlanan Gençlerle Büyük Buluşma programında koordinatör yardımcılığı yapmaktadır. 


İLETİŞİM

E-Mail : gencneyad@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/GencNeyad
Twitter: https://twitter.com/NeyadProje
Instagram: https://www.instagram.com/genc.neyad

© NEYAD 2017 • Tasarım & Kodlama: Özkan Öner