Hakkımızda

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” düsturundan hareketle, insanların en hayırlısı olma yolunda niyet ve gayret ederek yola çıktık. Yakından uzağa yardım ve hizmet etme ilkesi, hareketimizin bir başka düsturudur. Günümüz dünyasındaki insanların maddi ve manevi açılardan pek çok yardıma ihtiyaç duyduğu, günlük bilgi olacak kadar yaygınlaşmıştır. Yardıma ihtiyaç duyan bu kadar çok insanın bulunduğu günümüz dünyasında, yardımların yeterli olmadığı yardıma olan talepten de anlaşılmaktadır. Söz konusu yardımlarımız kimi zaman iktisadi, kimi zaman sosyal-siyasi ve kimi zaman da psikolojik olarak devam edecektir.

Bu milletin bir ferdi olarak ecdadımızın yaptığı gibi; bütün insanların her türlü ihtiyaçlarını giderdikten sonra; göçmen kuşlar, kışın tabiatta aç kalan hayvanlar gibi bütün canlıların da ihtiyaçlarını gidermek bizim için yapılacak anlamlı faaliyetlerden bazılarıdır.

Bu hayırları yaparken hedefimiz sağ elin verdiğini sol elin duymamasıdır.

Yukarıdaki ifadelerden hareket ederek kendimizi bilmek, kendimizi tanımak, kendimize yabancılaşmadan en hayırlı insanlardan olabilmek için gönlü temiz, niyeti hayır olan insanlarla bir araya gelip bu müesseseyi hayata geçirdik. Bu vesileyle bu müessesenin kuruluşunda ve yaptığı hayır faaliyetlerinde emeği geçen başta bütün üyelerimiz olmak üzere herkese sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.