Yönetim Kurulumuz

A.NİLGÜN DİPTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı

1960 tarihinde Ankara’da doğdu, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1984 yılında mezun olduktan sonra çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Psikolojisi bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Özel sektörde şirket yöneticiliği yaparken bir yandan sivil toplum kuruluşları ve siyasi çalışmalara başladı. Teşkilat içi eğitimler vermesinin yanı sıra Ana- Baba okulu, Okul ,Öğretmen , Öğrenci İlişkileri ve Kadın ve Aile ile ilgili eğitim ve seminerler verdi. Halen Türk Gençlik Vakfı, Tarih ve İslam Araştırma Vakfı ve  İstanbul Kadın araştırmaları Merkezi (İkam)Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Lisede başlayan amatör siyasi hayatını 1990 yılından – 2013 yılına kadar aktif olarak devam ettirdikten sonra 1994 yılında kurduğu Nil Girişim Grubunu 2015 yılında Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (NEYAD) adı altında tekrar faaliyete geçirmiştir.

İngilizce, Arapça ve Osmanlı Tükçesi bilmekte olan Diptaş ; Evli ve iki çocuk annesidir.

 

EMEL ERSOY Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı

1956 Yılında İstanbul ‘da Doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Fatih’te Tamamladı. İstanbul teknik üniversitesi matematik mühendisliğini bitirdikten sonra Soylu danışmanlık ve dış Tic. Şti.ni kurdu.

10 yıl Ak Parti Üsküdar Kadın Kol. Başkanlığını Yürüttü.

Halen Üsküdar Meclis Üyesi ve NEYAD (Nil eğitim ve yardımlaşma derneği) başkan yardımcısı olarak görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

 

BETÜL KAYAHAN Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2002 senesinde Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 8 yıl boyunca İhlas Eğitim Kurumları ve Asfa Eğitim Kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak görev alan Kayahan,  daha sonra serbest yazarlık kariyerine başladı. Çeşitli yayınlarda makaleleri yayınlandı. İngilizce olarak kaleme aldığı makaleleri bugün hala Daily Sabah gazetesinde yayınlanmaya devam ediyor.

İleri düzeyde İngilizce bilen Kayahan, evli ve bir çocuk annesidir.

 

CAHİDE AHMETOĞLU Yönetim Kurulu Üyesi

Aslen Bursalı olup İstanbul Fatihte doğdu. Şehremini Lisesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 13 yıl klinik psikolog olarak Sağlık Bakanlığında çalıştı. Uzun yıllar siyasi ve sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde faaliyet sürdürdü. İngilizce ve Arapça bilen Ahmetoğlu evli ve üç çocuk annesidir. Halen belediye meclis üyeliği yapmaktadır.

 

ELİF ÇETİNER Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında Özel Selim Pars Kolejini, 2005 yılında Çemberlitaş Anadolu Lisesini ve 2009 yılında Yeditepe Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Ardından 2010 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İşletme alanında Yüksek Lisans yaptı.

8 yıl kurumsal şirketlerde mimari danışmanlık yapan ÇETİNER, aynı zamanda 2 sene Moskova’da çeşitli faaliyetlerde görev almıştır. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında çalışmıştır.

İyi derecede İngilizce, Almanca ve Rusça bilen ÇETİNER, bekardır.

 

FEZA ÇETİNER Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında İstanbul’da doğdu. 1981 yılında Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İş Bankası ve Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünde Üst Düzey Yönetici olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında çalışmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen ÇETİNER, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

 

 

ÖZLEM EROL Yönetim Kurulu Üyesi

1976 Ankara doğumludur. çevre mühendisi ve A sınıfı İSG uzmanıdır. İskon İnş. ve Danışmanlık şirket ortaklığının yanı sıra Küçükçekmece Belediyesi’nde meclis üyeliği yapmaktadır. MÜSİAD kadın çalışma grubu yönetim kurulu üyeliği, kadem iş ve ekonomi komisyonu başkan vekilliği, bakap aile komisyonu başkanlığı ve mutlu yuva mutlu yaşam derneği hamiyet aileliği başta olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır . İyi derecede İngilizce , orta seviyede Romence ve Arapça bilmekte olan Erol evli ve iki çocuk annesidir.

 

RUKEN KİLERCİ Yönetim Kurulu Üyesi

1971 Ağrı Patnos doğumludur. İstanbul üniversitesi Turizm bölümü mezunudur. Kilerci Uluslararası nakliyat icra kurulu üyesi Kim inşaat pazarlama ltd. şti sahibidir.  2004 yılından beri  Küçükçekmece belediye meclis üyeliği yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmekte olan Kilerci evli ve iki çocuk annesidir.

 

SİDRE DİPTAŞ BALİ Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında Adana’da doğdu.2003 yılında Türkmen Koleji, 2009 yılında Marmara Üniversitesi Fransizca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2005 yılından beri sahibi olduğu Restoranın işletmeciliğini yapmaktadır. Kızılay İstanbul Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi Üyeliği yapmaktadır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmekte olan Bali evlidir.

 

TEVHİDE ÇİFÇİ Yönetim Kurulu Üyesi

Sakarya doğumludur,  Halkla ilişkiler mezunudur.  Çalışma hayatına 2001 de Sanat evi işleterek başladığı çalışma hayatına 2010 dan itibaren ortaklığını yaptığı Ledco LTD de devam etmektedir.

2002 yılında başladığı Ak Parti İstanbul il kadın kollarında yönetim kurulu üyeliğine halen devam etmektedir. 1994 yılından beri bir çok  Sivil toplum örgütünde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Osmanlıca ve orta derecede İngilizce bilmekte olan Çiftçi iki çocuk annesidir.

 

ÖZNUR YAKIN Yönetim Kurulu Üyesi

Erken yaşta başlayan iş kadınlığı serüveni ile önce tekstil alanında dönemin adından söz ettiren markalarının tedarikçisi oldu. Sağlam ve her biri başarılı kadrosu ile emin adımlarla tekstil piyasasında ilerlerken, o dönemde ülkenin ekonomik koşullarından dolayı, güçlü iş kadını önsezisi ile sektör değiştirmeye karar verdi. Bugün, o günlerde verdiği kararın ne denli doğru olduğunu ispatlarcasına başarı ile yoluna devam eden Öznur Yakın, son yıllarda iyi bilinen bir marka haline gelen Lion Diamond’ın kurucusu… Sosyal sorumluluk projelerinin hayatın olmazsa olmazı ilkesine sahip Yakın’ın yolu Bilge Eren’le kesiştiğinde, Bİ-KAP onun da aynı şekilde vazgeçilmezi oldu. Bilge Eren ile birlikte son 2 yıldır oldukça başarılı işlere imza atan Öznur Yakın 1977 doğumlu ve dört harika çocuk annesi…

 

SEDA VURAL Yönetim Kurulu Üyesi

1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2000-2004 yılında Beyoğlu Fındık lisesi,

2015 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun oldu. 8 yıl Denizbank insan kaynakları uzmanı ve Şube&atm planlama uzmanı olarak çalıştı.

İyi derecede İngilizce bilen Vural evli ve iki çocuk annesidir

 

EBRU KAİN Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Fatih Ticaret Lisesi’nin ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olan Ebru Kain, uzun yıllar çeşitli sektörlerde bulunan büyük ölçekli firmalarda Muhasebe ve Mali İşler Genel Koordinatörlüğü yaptı. Çalışma hayatına halen yönetim kurulunda ve ortağı bulunduğu aile şirketleri Seraser Kumaşçılık Ltd. Şti. ve Mimaran Yapı Mimarlık Ltd. Şti. de devam etmektedir. Bu arada İstanbul Üniversitesi Tarih bölümü mezunu da olan Kain, Osmanlı Türkçesi okuyup yazabilmektedir. Kadem İş ve Ekonomi komisyonu üyesidir. İngilizce bilmekte olan Kain evli 2 çocuk annesidir.

 

 

ÖZGE GÜNAYDIN Yönetim Kurulu Üyesi

1975 İstanbul doğumludur. Lidya ve Alisa adında iki kız çocuğu annesidir. İSTEK Vakfı’ndan Altın Genç Ödülüyle mezun olup, Sabancı Moda Tasarım ve Boğaziçi Üniversitesinde Sanat Tarihi eğitimi almıştır. İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır.

20 yıllık iletişim sektörü geçmişine sahip olan Özge Günaydın, Brothers&Sisters Ajansın Başkanı, ve NEYAD (Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesidir. 2015 yılında yakalandığı meme kanseri ile yoğun şekilde sanata yönelmiş̧; resim, seramik ve heykel sanatlarında eserler vermeye başlamıştır. Meme kanserinde erken teşhise farkındalık yaratmak ve sanatın iyileştirici gücüne vurgu yapmak amacıyla 2016 Mayıs ayında “Kansere Göğüs Ger” adında bir heykel sergisi, 2017 yılında ise Art in Hospital projesiyle karma resim sergisini gerçekleştirmiştir. Basında büyük yankı uyandıran bu sergiler ülkemizdeki meme sağlığı bilincinin geliştirilmesi ve erken teşhisi olanaklarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamıştır. Her iki serginin de tüm geliri Senoloji Derneği’ne bağışlanmıştır.
Ayrıca My Secret Garden (www.kafamagoretakildim.blogspot.com.tr) adındaki bloğunda yazıları yayınlanmakta olan Özge Günaydın’ın halen daha piyasada satılan beş adet kitabı bulunmaktadır. En son kitabı Renkli Fikir Kumbaramın telif gelirinin tamamını NEYAD derneğine bağışlamıştır.

2012/ Lidya’nın Masalları/ Kitap
2015/ Cari Hesap /Kitap
2016 / Cari Hesapsız-Kendime Notlar Kitap
2016/ Kansere Göğüs Ger /Heykel Sergisi
2017 / Panik Yok, Ben Kanserim / Kitap
2017/ Resim Sergisi /Hayatın Senin Elinde
2018 / Renkli Fikir Kumbaram/Kitap